5 maja 2024

Pompy ciepła niskotemperaturowe

     Pompy ciepła, to zupełnie nowy i w pełni ekologiczny sposób na ogrzewanie naszego domu. Być może trudno w to uwierzyć, że aby skutecznie nagrzać dom nie musimy posiadać kotła C.O., który działa dzięki spalaniu gazu, węgla, drewna, eko-groszku, itp. Żeby ogrzewać urządzenie nie musi być wcale gorące, ani też nie musi być widać płomienia.  

Pompy ciepła wykorzystują energię pochodzącą z powietrza, gruntu lub naturalnych cieków wodnych. Następnie uzyskane ciepło przetworzone w procesie obiegu „Carnota” przekazywane jest poprzez wymiennik do zbiornika CWU, bufora, czy podłogówki.

Niestety, obecnie te urządzenia są stosunkowo drogie, jednak warto potraktować je jako inwestycję, która z roku na rok się nam zwraca. Generalnie ogrzewanie domu nie jest tanie, nawet jeśli decydujemy się na standardowe rozwiązania. Ceny paliw cieplnych wciąż rosną, a dookoła są pokłady niewykorzystanej energii naturalnej płynącej z wody lub powietrza.

Możemy zdecydować się na zakup pompy, która będzie podgrzewać nam wodę i także cały dom. Jest to pompa ciepła powietrze – woda niskotemperaturowa. Czyli do ogrzewania budynku niską temperaturą wody grzewczej poprzez instalacje podłogówki i grzejników pracujących na maksymalnej temperaturze zasilania do 45C.

Polecamy pompy ciepła renomowanych firm, które Państwu oferujemy wraz z naszym montażem.