Wysokotemperaturowa pompa ciepła do grzejników.

Hitachi Yutaki S 80

Tradycyjne grzejniki, aby mogły nagrzać pomieszczenie wymagają temperatury wejścia 60-70 ° C. Grzanie pompą ciepła do takiej temperatury traci sens bo uzyskane COP jest prawie żadne, to znaczy, że tak naprawdę to grzejemy wtedy prądem. Z pomocą przychodzą nam nowoczesne rozwiązania z udziałem wysokotemperaturowych pomp ciepła gdzie możemy uzyskać na wyjściu temperaturę do 80° C. I tak produkt Hitachi Yutaki S 80 wytwarza ciepłą wodę do celów sanitarnych i grzewczych, podobnie jak podgrzewacze olejowe lub gazowe. Różnica polega na tym, że pompy ciepła wykorzystują proces przetwarzania energii odnawialnej z powietrza zewnętrznego w ciepło. Każdy kilowat energii elektrycznej wykorzystanej do zasilania pompy ciepła może dostarczyć nawet 5 kW energii do ogrzewania. Przekłada się to na zmniejszenie kosztów ogrzewania nawet o 60% i na ograniczenie emisji CO2 do 50%, w porównaniu z tradycyjnymi instalacjami opartymi na kotłach olejowych czy gazowych. Dodatkową innowacją Yutaki-S80 są jej dwie sprężarki, pracujące w inteligentnym układzie kaskadowym, z dwoma obiegami chłodniczymi: R410A i R134a.

 

Hitachi Yutaki_S 80 - wydajność całoroczna

 

Aby zmaksymalizować sezonową wydajność, przez większość czasu wykorzystywany jest tylko jeden obieg, zaś drugi uruchamia się jako element wspomagający, w razie zapotrzebowania na bardzo gorącą wodę zarządza tym system Smart Cascade.

 

Smart Cascade

 

Pompa YutakiS80 jest idealnym rozwiązaniem dla budynków, do ogrzania których konieczna może być wyższa temperatura zasilania wody, ale i dla nowych konstrukcji. Urządzenie zostało tak zaprojektowane, aby dostarczać ciepłą wodę na potrzeby sanitarne i centralnego ogrzewania przez cały rok, bez wspomagania przez kocioł. Pompa ciepła Hitachi Yutaki S80 jest produktem przetestowanym i sprawdzonym przez firmę Centrum Pomp Ciepła NTS-Energy, a jego premiera była w roku 2012 na targach „Chillventa 2012” w Norymberdze. Możliwe konfiguracje pompy ciepła Yutaki S 80, moduły wewnątrz budynkowe:

 

Hitachi Yutaki S80 - konfiguracje

 

Jednostka pracująca wewnątrz budynku ma standardową szerokość 600 mm, umożliwiającą łatwe zabudowanie w kuchni lub pomieszczeniu gospodarczym. W skład zestawu wchodzi 200 lub 260 litrowy zasobnik ciepłej wody. Dostępne są trzy modele agregatów, o zakresie mocy 11,14 i 16 kW i zasilaniu trójfazowym.

Do sterowania układem wykorzystany został bezprzewodowy system zdalnego sterowania, dobrze przyjętego przez klientów rozwiązania zastosowanego w serii Yutaki-S. Składają się na nią: graficzny wyświetlacz LCD, przycisk onetouch trybu wakacyjnego, zegar tygodniowy oraz zabezpieczenie przed zamarzaniem.

Seria Yutaki uzyskała aprobatę programu Microgeneration Certifi cation Scheme i certyfikaty NF PAC, a także zdobyła dla Hitachi tytuł „Producenta Ogrzewania Roku”, przyznany podczas InstallerLive Awards UK 2011 za wydajność energetyczną i innowacyjność.

Wszystkie urządzenia z serii Yutaki można łączyć z ogrzewaniem podłogowym, konwektorami, grzejnikami oraz domowymi zasobnikami ciepłej wody.

 

Kalkulator inwestycji

 

Jeśli jesteś instalatorem i interesuje Cię współpraca na dogodnych warunkach to wyślij zgłoszenie:

 

Strefa Instalatowa NTS-Energy